Drupal komunita a novinky 2012

Autor: Viliam Kanianský | 15.11.2012 o 11:38 | (upravené 1.9.2015 o 18:35) Karma článku: 4,38 | Prečítané:  374x

DrupalCon 2013 v Prahe, Slovenská Drupal Asociácia (SDA), Slovenská Drupal Inštalácia, či pripravovaný DrupalCamp v Bratisleve sú aktuálne témy okolo Drupalu, o ktorých by mal vedieť každý na Slovensku, kto sa čo len okrajom zaují

DrupalCon Kodaň

DrupalCon Kodaň

Viac o Drupale čitajte v článku Redakčný systém Drupal – čo to je?.

DrupalCon Prague 2013 (23.‑27. septembra)

DrupalCon je konferencia Drupal používateľov a vývojárov, ktorá sa koná každoročne raz na americkom a raz na európskom kontinente, navštívi ich viac ako 1800 vývojárov a používateľov Drupalu. Poriada ju neziskové zruženie medzinárodnej Drupal Asociácie.

DrupalCon Praha 2013 je preto pre slovenských a českých Drupalistov veľkou výzvou a hlavne môže byť zaujímavým zážitkom. DrupalCon je totiž obrovská konferencia, ktorá nie je len o prednáškach, workshopoch, či novinkách. Drupalisti sa tu stretnú vo veľmi priateľskej atmosfére, ktorá vrcholí pri večerných hrách v puboch, na ulici a rôznymi sprievodnými programami.

DrupalCon Prague

Prednášky si môžete vybrať pre začiatočníkov, stredne, alebo vysoko pokročilých, navštíviť rôzne workshopy, alebo diskusie. Viac čítajte na stránke Drupal.cz, alebo postupne už bude fungovať aj DrupalCon Prague 2013.

Slovenská Drupal Asociácia (SDA)

Ďalšou zaujímavou novinkou v slovneskom svete Drupalu je založenie Slovenskej Drupal Asociácie, ktorá veríme, že podstatne zlepší kultúru Drupal komunity aj na Slovensku. Založili ju jednotlivci a firmy pracujúce na slovenku s Drupalom a prihlásiť sa môže ktokoľvek kto splní podmienky definované v stanovách. Proste určite je sa na čo tešiť.

Viac sa dočítate v stanovách, alebo na stránke Drupal.sk.

Slovenská Drupal Inštalácia

Drupal je fakt super, ale niektoré veci proste idú pomali. Napriek tomu, že podľa mňa nie je toho treba tak moc, aby sa vyrovnal iným CMS-kám aj v použiteľnosti inštalácie, bežná inštalácia Drupalu v slovneskom jazyku je dosť zdĺhavá. Slovenská Drupal Inštalácia je už v prvej (jednoduchej) verzii (podľa môjho názoru) výrazným krokom vpred a tu to nekončí. Chystá sa verzia 2, ktorá by začiatok s Drupalom mala výrazne uľahčiť aj s inštaláciou najpoužívanejších vychytávok.

Slovenská Drupal Inštalácia je inštalačný profil Drupalu. Inštalačný profil môže v Drupale úplne zmeniť inštaláciu, pridať, alebo nainštalovať odlišné moduly, použiť inú tému ako predvolenú, alebo na administráciu, inštalovať preklady, či už počas inštalácie naplniť obsah a veľa iného.

Ako to funguje (2.min. video):

Tu čítajte viac o Slovenskej Inštalácii Drupalu, tu ju môžete stiahnuť a tu sa zas pripojiť do diskusie o druhej verzii.

DrupalCamp v Bratislave

V posledných rokoch sa vďaka DrupalCampov aj na Slovensku Drupal komunita stretáva pravidelne. Najbližší DrupalCamp je plánovaný na 23.2 2013 v Bratislavskom kreatívnom pristore The Spot na Námestí SNP. Bude to prvý DrupalCamp, ktorý bude oficiálne pripravovaný Slovenskou Drupal Asociáciou (SDA) a tak verím, že aj ten veľmi pozitívne prekvapí.

Ak ste sa dočítali až sem, pravdepodobne vás Drupal zaujal a verím, že aj keď nemusíte byť Drupal zanietencom, sa na niektorej zaujímavej akcii stretneme a zistíte, že najlepšie na opensource nemusí byť len to, že je to zdarma...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?